CAŁA PRAWDA O MOIM DZIECKU ;)

21:03 Cinnamon Home 6 Comments


Nasze małe - wielkie święto już w najbliższy weekend, więc zaczynam przygotowywać dekoracje na urodzinową imprezkę :)
Pomyślałam, że zrobię coś jeszcze.

Często wydaje nam się, że nasza pamięć jest bez zarzutu. Że skoro coś jest dla nam ważne, to na pewno to zapamiętamy. Nic bardziej mylnego. Niektóre wspomnienia bardzo szybko gdzieś ulatują. 
Ostatnio często pytamy naszych rodziców, jacy my byliśmy w wieku naszego syna, jak wyglądaliśmy, czy spaliśmy w  nocy, kiedy pojawił się nasz pierwszy ząbek...
I co...? Zdarza się, że nasze mamy nie potrafią odpowiedzieć na nasze pytania. A i bywa tak, że dzieci im się mylą  i nie wiedzą, które to biegało już w wieku 10 miesięcy ;p

Dlatego też, aby ustrzec się przed takimi sytuacjami w przyszłości, zrobiłam taki mały "plakacik" zawierający najważniejsze wg nas informacje o naszym F. 
A i goście dowiedzą się czegoś przy okazji o solenizancie. 

Zachęcam Was do zrobienia podobnych plakatów, czy po prostu notatek dla sowich łobuzów, bo jest to naprawdę świetna zabawa. 
Przy okazji możemy sprawdzić, czy na pewno znamy swoje dziecko ;)6 komentarzy :

 1. Coś w tym jest, bo kiedy się ostatnio pytałam mojej mamy kiedy przestałam nosić pieluchy, to najpierw odpowiedziała, że ponad rok. A potem dodała : " A może to twoja siostra miała roczek? Nie pamiętam " :) A taki plakat to bardzo fajny pomysł, aby długo o takich ważnych sprawach pamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały sposób na uchwycenie tego, co tak ulotne, a tak piękne! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz racje- pamięć potrafi płatać figle, a taka pamiątka temu zapobiegnie. Bardzo fajny pomysł i czekam na kolejne roczkowe pomysły:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki super pomysł. No i jubilat po prostu przesłodki. :) miłych przygotowań i uściski

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja starszemu synowi zrobiłam album ze zdjęciami z pierwszego roku życia. Ma zdjęcie zrobione co miesiąc każdego 21 dnia miesiaca. Napisane ile ważył ile mierzył i najważniejsze osiągnięcia np że już chodzę czy siedzę. Drugiemu też planuje taki zrobić. Ale pomysł z takim plakatem też jest super i zastanawiam się czy nie zrobić podobnego póki jeszcze pamiętam jakieś ciekawostki z pierwoszego roku starszego syna. Pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł. Mam z zamiarze zrobić coś podobnego :)

  OdpowiedzUsuń