OJCIEC XXI WIEKU

11:58 Cinnamon Home 2 Comments
Zastanawiałyście się kiedyś moje Drogie Panie (I Panowie oczywiście, o ile jakiś tu zagląda ;)), jak bardzo odmienny jest współczesny tata od tego sprzed chociażby 30 lat? Czy statystyczny ojciec z tamtej "epoki" potrafił zmienić pieluchę, nakarmić, utulić do snu? 
Często słyszę od innych kobiet, matek, jak to mają ciężko, ile to rzeczy muszą w ciągu dnia zrobić, ile wymaga od nich współczesny świat. I pewnie tak jest. Wcale w to nie wątpię. Ale czy zastanawiałyście się, czy i również współczesny mężczyzna - ojciec nie ma obecnie znacznie ciężej, niż było to pół wieku temu? Jak bardzo zmienił się obraz ojca? Ileż to nowych obowiązków mu przybyło? Ciężko pracuje, nieraz do późnych godzin, by dać swej rodzinie to co najlepsze, już nie przypala wody w czajniku, potrafi coś ugotować (a są i takie przypadki, którym lepiej to wychodzi niż niejednej Pani), umie obsłużyć zmywarkę czy pralkę, dba o dzieci, pielęgnuje je, bez problemu zajmuje się nimi pod nieobecność mamy. Do tego nadal pozostał mężczyzną. Wie, co to wiertarka, młotek czy kosiarka. Oprócz tego wszystkiego i on znajduje czas na swoje pasje. A do tego już nie wygląda jak "Janusz z wąsem". Nie obce mu mydło, woda toaletowa czy różne specyfiki do nadania odpowiedniego kształtu swojej fryzurze, których nawet ja nie umiem nazwać :) No i jeszcze jakaś siłownia, rower czy jogging, bo przecież i o kondycję współczesny tata musi dbać (w końcu trzeba mieć siłę na wielogodzinne noszenie swych pociech na rękach chociażby na wakacjach, kiedy już małe nóżki nie mają siły, albo chęci :))
 
Pamiętajmy o tym wszystkim, nie tylko w dniu Ich święta.
 
A ten wpis dedykowany jest mojemu mężowi,  który tak, jak nikt inny potrafił uspokoić naszego syna w pierwszych tygodniach jego życia szumiąc mu do uszka. Temu, który nagle odnalazł w sobie ogromne pokłady cierpliwości (o istnieniu których nie miałam pojęcia ;)) Temu,  który robi najfajniejsze huśtawki, najwyżej podrzuca, i z którym kąpiel to najlepsza zabaw. Temu, który potrafi nosić te prawie 11 kg na swych rękach godzinami. Temu, który jest najlepszym tatą, jakiego mogłabym wybrać dla swoich dzieci.2 komentarze :

  1. Dokładnie... trzeba o nich pamiętać nie tylko dziś z okazji ich święta!!
    ściskam kochana:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj tak tata to ważna postać w życiu dziecka. Jego rola się zmienia i co wazne zmienia się na lepsze :)

    OdpowiedzUsuń